31. mail 2015 toimub Põlvas Intsikurmu vabaõhulaval II Kagu-Eesti tantsupidu pealkirjaga "Minu inimesed". 

 

Etenduse pealavastajaks ja ühtlasi ka peo kõikide tantsude autoriks on Kanepist pärit tantsuõpetaja Andre Laine. Lisaks Andrele on pealavastaja kõrval ka kaheksa noort liigijuhti, samuti Põlvamaalt pärit tantsuinimesed: Heleri Huuse, Aveli Asber, Kätlin Hoop, Mari Rüütli, Reelika Poroson, Urmo Haidak, Indrek Varik ja Timo Varik.

 

Peole on kutsutud tantsijad Põlva-, Võru-, Valga ja Tartumaalt. Liigid: 1.-4. klass, 5.-9. klass, C-segarühmad (vanuseni kuni 26 eluaastat), B-segarühmad (soovitatav vanus 26 – 45 eluaastat), D-segarühmad, neiduderühmad (alates 7.- klass kuni 26 eluaastat) ja seeniorite rühmad. Naisrühmad jagunevad kaheks: Naised I - tehnilisemad ehk nooremad (soovitav kuni 40 eluaastat) ja Naised II - asjaarmastajad ehk vanemad (soovitavalt üle 40 eluaasta). Kõik peol tantsimisele tulevad tantsud on loodud viimase kolme aasta jooksul.

 

Tantsuetenduse pealkiri "Minu inimesed" viitab piirkonna kogukonnale, kus eelmise sajandi tegemistele ja olemiste tuuakse välja meie inimeste eluolu ja tunded.

 

Peole esialgne registreerimine toimub e-posti teel hiljemalt 25. septembriks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. märgusõnaga Kagu-Eesti tantsupidu. Sisuks: Kollektiivi nimi, osalev liik, juhendaja nimi ja rühma kontaktisiku nimi ja andmed. Lõplik registreerimine toimub oktoobrikuu lõpul, selleks ajaks on Teil loodetavasti täpsustunud ka tantsijate arv.

 

Õppeseminarid toimuvad neljal korral: 27.-28. september Põlvas, 23.november 2014 Võrus, 25 jaanuar 2015 Valga maakonnas ja 29.märts 2015 Tartu maakonnas